Aktualności

Kto wystartuje w rajdzie?

Już prawie od tygodnia wiemy kto zgłosił się do 62.Rajdu Wisły. Odliczamy już godziny do momentu odbioru administracyjnego, podczas którego potwierdzą swoją obecność. Badanie Kontrolne potwierdzi z kolei, czy lista zgłoszeń w pełni stanowić będzie listę startową.

Lista zgłoszeń RSMŚL                   Lista zgłoszeń HRPP

Wyniki konkursu

Szanowni Państwo,
Zgodnie z ogłoszeniem dziś mija termin opublikowania wyników konkursu, związanego z historią przedstawioną na łamach Echa Wisły i oficjalnej stronie 62.Rajdu Wisły.
Prawidłowe odpowiedzi to:
1. Kraków, Poznań, Katowice
2. Komandor
3. Pojemność silnika
Pytania okazały się na tyle podchwytliwe, że w otrzymanych mailach nie uzyskaliśmy żadnej prawidłowej odpowiedzi.
Dziękujemy za wzięcie udziału w naszym konkursie, Życzymy powodzenia i zapraszamy na rajd.

pierwsze-logo

Informator Rajdu

Zachęcamy do obejrzenia Informatora Rajdu, który zostanie opublikowany w limitowanej edycji.

Informator

Trasa Rajdu

Wszystkich zainteresowanych trasą zapraszamy do zakładki KIBICE, gdzie zamieszczone zostały mapy odcinków specjalnych i harmonogram czasowy dla obu cykli.

Uwaga Konkurs!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Rajd Wisły – historia”. Trzy osoby, które jako pierwsze udzielą prawidłowej odpowiedzi na poniższe pytania konkursowe, podając jednocześnie swoje dane kontaktowe (imię nazwisko, adres, e-mail, numer telefonu), otrzymają książkę „Dzieje Automobilklubu Śląskiego w latach 1924 – 2014 na tle przeobrażeń społeczno-politycznych”, wydaną przez Automobilklub Śląski z okazji jubileuszu 90-lecia.

Oto pytania:

  1. Wymień miasta, w których początkiem XX w. (po odzyskaniu przez Polskę niepodległości) powstały pierwsze trzy kluby motorowe.
  2. Jakim mianem określano niegdyś dyrektora rajdu?
  3. Na przestrzeni 60 lat historii Rajdu Wisły, podział samochodów na grupy i klasy był zróżnicowany. Istnieje jednak jedna wspólna miara, według której rozróżniano pojazdy. Jaka to miara?

Odpowiedzi na pytania prosimy przesyłać na adres e-mail: office@auto-slaski.katowice.pl, wpisując w temacie wiadomości nazwę konkursu. Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 21 września na stronach www.wisla.pl oraz www.rajd-wisly.pl. Szczegółowy regulamin konkursu znajdą Państwo poniżej.

Regulamin konkursu

 

Trochę historii…

Szanowni Państwo,

Rajd Wisły z racji nazwy kojarzy się z miastem Wisła, choć prawdopodobnie nazwa wywodzi się od naszej królowej rzek Wisły. Dlatego też min. Automobilklub Śląski włącza swoją sztandarową imprezę w życie miasta. Poprzez miejską publikację Echo Wisły jak i stronę internetową http://www.wisla.pl wspomniana została historia jednego z najstarszych rajdów  w Polsce. Zachęcamy do przeczytania dwóch artykułów pt.: „Historia motoryzacji z perspektywy sportu samochodowego”, dostępnych poniżej.

Echo Wisły lipiec 2016

Echo Wisły sierpień 2016